środa, 27 marca 2013

The Silver Liners

Utworów grupy The Silver Liners słuchałem z niesamowitym zaciekawieniem, ponieważ jest to pierwszy band, który sam podesłał mi swój materiał do wglądu. Nie ukrywam, że fakt ten niesamowicie mnie ucieszył, bo oznacza to, że nazwa chillsoundsgoodmusic zaczyna powoli krążyć po świecie :)

The Silver Liners to grupa tworząca w stolicy Stanów Zjednoczonych. Początków ich kariery należy szukać w 2010 roku, kiedy to ukazały się dwie EP-ki zespołu - debiutancka "Just Like The Rest EP" oraz wydana 8 miesięcy później "The Silver Liners EP". Na obu płytach mogliśmy znaleźć wpadające w ucho utwory z pogranicza alternatywnego rocka ocierającego się czasem o pop. Tak brzmiały dokonania The Silver Liners jeszcze 2 lata temu:

"Just Like The Rest" 

 

"Without A Face"

 
"Better Than Your Boyfriend"

 
Po ponad dwóch latach koncertowania oraz pracy w studiu członkowie The Silver Liners szykują się do wydania swojego debiutanckiego longplay'a, zatytułowanego "Fuzz", którego premiera zaplanowana jest na wiosnę. Zwiastunem nadchodzącej płyty jest wydana 8 marca EP-ka "Bliss EP", która pokazuje w jakim kierunku zmierza zespół. Muzyka grana przez The Silver Liners wyewoluowała, trzymając się rockowych korzeni, lecz przenosząc się w rejony brzmień elektronicznych, wśród których da się wyłapać synth-pop. Na szczęście nie przeszkodziło to grupie w tworzeniu równie chwytliwych kawałków. Na EP-ce znajdziemy trzy utwory, ja podrzucam dwa:

"Criminal""Shine On"The Silver Liners odnajdziecie tu:

Kilka starszych tracków grupa udostępnia za darmo na facebook'u, reszta do kupienia, np. na iTunes.

1 komentarz:

  1. Nominowałam cię do "The Versatile Blogger Award" wejdź tu a dowiesz się więcej
    http://wszystkooniczym09.blogspot.no/2013/03/the-versatile-blogger-award.html
    Pozdrawiam :)
    ps: Kolejne świetne utwory o których istnieniu nie miałam pojęcia:)

    OdpowiedzUsuń