piątek, 1 marca 2013

Crywolf & Ianborg - Oceans

Kiedy dwóch młodych, lecz już dostrzeganych w muzycznym świecie producentów spotyka się razem, możemy mieć 99% pewności, że wyjdzie z tego coś bardzo przyjemnego. I choć czasem wpadki zdarzają się nawet największym, na szczęście tym razem udało się nie zawieść oczekiwań.

Pierwszym z artystów jest pochodzący z Północnej Karoliny Crywolf. Dla obeznanych ze sceną muzyczną - nie ma tu pomyłki w pisowni, niegdysiejszy duet producencki Cry Wolf jest dziś reprezentowany tylko przez jednego z jego członków - Justina Phillips'a, który przy okazji usamodzielnienia się, zmienił również sposób zapisywania marki, którą tworzy. To właśnie na nim skupić powinniśmy się bardziej, gdyż opisywany przeze mnie track pochodzi z jego debiutanckiej EP-ki "Ghosts", której premiera zaplanowana jest na kwiecień. Drugi producent tworzy w Kolumbii Brytyjskiej, a swoje kawałki wydaje pod nazwą Ianborg. Obu panów znać możemy głównie z tworzonych przez nich wcześniej remixów.

"Oceans" reprezentuje dubstep, a ściślej mówiąc tę jego gałąź, którą nazywamy dubstepem melodyjnym. Mówiąc prościej, jest to nurt, który zawiera elementy typowe dla dubstepu, pozbawiony jednak charakterystycznego, skrillex'owego "woob woob woob", dzięki czemu przeciwnicy tego gatunku mają mniej podstaw do porównywania go z dźwiękiem wydawanym przez wiertarki czy młoty pneumatyczne :) Nie wiem czy cała EP-ka Crywolf'a będzie utrzymana w podobnym klimacie, jednak pewien szczęśliwiec mający przywilej usłyszenia dwóch innych, pochodzących z niej utworów napisał, że "they were both nothing short of amazing". Nic, tylko czekać...


Utwór pobrać możecie za darmo. Wystarczy, że poszukacie odpowiednich linków wśród adresów prowadzących do obu producentów:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz