niedziela, 17 marca 2013

Adrian Lau

Adrian Lau po raz pierwszy wpadł mi w ucho prawie rok temu, gdy usłyszałem jego track "Blue Dreams". Posłuchałem kilka razy, stwierdziłem, że w miarę dobry, wyłączyłem i kompletnie o nim zapomniałem. Ponownie natknąłem się na niego dopiero kilka dni temu, gdy przez przypadek wpadłem na jego najnowszy utwór "Look Real High". Sądzę, że tym razem młody raper przyciągnie moją uwagę na zdecydowanie dłużej.

Jak wiecie, piosenki, które wynajduje na bloga, są szukane według pewnego szablonu. Przede wszystkim mają mi się podobać, po drugie powinny być nieznane szerszej publiczności (choć to akurat nie jest niezbędne), powinny też zawierać któryś z elementów składających się na nazwę bloga, a więc muszą być "good", a jeżeli będą też przy okazji "chill", to będzie jeszcze lepiej. Patrząc na teledysk do wspomnianego tracku Adriana odnoszę wrażenie, że z członem "chill", problemów u niego nie ma ;)

Lau tworzy i nagrywa w Brooklynie. W jego muzyce czujemy wpływ modern rapu, jednak umiejętnie połączonego z klasycznym hip-hopem. W dodatku czuć, że chłopak rozwija się z kawałka na kawałek, widać lepszy dobór sampli i ogólnie większą dojrzałość w tworzeniu utworów. Przyznam, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jego najnowszymi utworami i z niecierpliwością czekam na mixtape, EP-kę, czy najlepiej - pierwszy longplay.

"Look Real High"


"Free" (with Trap Ciudad)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz