niedziela, 10 marca 2013

Husbands

Muzyczny świat rządzi się swoimi prawami. W wielu państwach na całym globie rodzą się wokalistki z niewyobrażalną skalą głosu, faceci posiadający powalające na łopatki flow, ludzie tworzący niebanalne teksty, wspaniali beatmakerzy i muzycy. Zazwyczaj osoby takie zdobywają popularność w swoim rodzimym kraju i tylko nielicznym udaje się zaistnieć na całym świecie. Taka niestety smutna prawda, że to czego słuchamy, najczęściej narzucane jest nam przez dwie muzyczne potęgi, czyli Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone. Tworząc tam, artyści na samym starcie mają większą szansę na zdobycie popularności. Smutno przede wszystkim dlatego, że bardzo często alternatywni twórcy z innych państw, szczególnie europejskich, decydują się na klimat lub różne artystyczne zabiegi, o które przedstawiciele dwóch wymienionych anglojęzycznych krajów, by się nie pokusili.

Dziś mam dla Was przedstawicieli francuskiej sceny muzycznej. Bardzo "świeżych", ponieważ minęło dopiero kilka dni od wydania ich debiutanckiej EP-ki. 'Mężowie' to zespół grający alternatywny pop/rock i nie wiem, jak Wy, ale ja już po pierwszym przesłuchaniu ich utworów, czułem, że nie wyszły one spod ręki kogoś z USA. Czuć tą ciężką do opisania "inność", leniwą delikatność, która sprawia, że przy takich piosenkach możemy zamknąć oczy i "odpłynąć".

Husbands promują się dwoma utworami - "Dream" i "Overseas". Oba są godne polecenia, jednak zdecydowanie radzę zwrócić uwagę na ten pierwszy, który posiada chyba najlepsze 'lyric video', jakie widziałem w życiu. Całość robi większe wrażenie, gdy obejrzymy klip 'making of', dzięki któremu wiemy, że nie jest to efekt uzyskany komputerowo, lecz misterna, ręcznie stworzona konstrukcja. Mocno trzymam kciuki za ten zespół, bo mają w sobie coś co sprawia, że polubiłem ich w zasadzie od razu. Sprawdźcie sami:

"Dream"


"Overseas"


Link do filmu przedstawiającego kulisy tworzenia lyric video do "Dream": http://vimeo.com/60369434
Adresy, pod którymi możecie znaleźć Husbands:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz