sobota, 16 marca 2013

Meg Mac - Known Better

Od śmierci Amy Winehouse, grono wokalistek głęboko osadzonych w soulu, a jednocześnie umiejących przebić się ze swoją muzyką do głównego nurtu, zmalało. Media prześcigają się w szukaniu następczyń nieodżałowanej Amy, a jako jedną z nich wymienia się zaledwie 22-letnią Megan McInerney.

Od razu powiem - bez przesady, nie wiem skąd te porównania do Winehouse, bo zarówno wokalnie, jak i muzycznie niezbyt im do siebie blisko. Utwory Amy silnie czerpały z całego soulowego dorobku, trzymając klimat klasyków gatunku. Słuchając natomiast debiutanckiego singla Meg Mac, bo pod takim pseudonim Megan wydaje swoje produkcje, czuć jednak, że bliżej jej do czasów współczesnych. Co nie zmienia faktu, że dziewczyną warto się zainteresować, bo track jest bardzo, bardzo dobry. Po prostu stawiałbym Meg bliżej takich wokalistek, jak Kimbra czy już nawet Adele, nie siląc się na znajdywanie "kolejnej Amy", bo bardzo prawdopodobne, że taka przez długi czas się nam nie trafi.

Megan urodziła się w Sydney, a mieszka w Melbourne, gdzie szykuje swoją pierwszą EP-kę. Trzeba przyznać, że debiutancki track to bardzo mocny strzał, gdyż piosenka może być doceniona ze względu na walory artystyczne, a do tego ma w sobie to coś, co nie przeszkodzi jej również w podbiciu list przebojów. Lepiej zapamiętajcie to nazwisko, bo nie zdziwię się, jeżeli za parę lat Meg będzie w czołówce światowych wokalistek. Tylko proszę, nie porównujcie jej do Amy.


Meg znajdziecie pod tymi adresami:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz