sobota, 26 stycznia 2013

Of Monsters And Men - King And Lionheart

Tych państwa z pewnością przedstawiać nie muszę, chyba że komuś zdarzyło się ostatni rok przespać. W telegraficznym skrócie więc: jest ich piątka, grają indie pomieszane z folkiem, pochodzą z Islandii, a na wokalu mamy zarówno faceta, jak i przedstawicielkę płci pięknej. W zeszłym roku wydali debiutancki album "My Head Is An Animal", który znajduje się w moim prywatnym TOP 10 najlepszych płyt ubiegłego roku. Promował go singiel "Little Talks", który stał się międzynarodowym przebojem, na co zresztą moim zdaniem zdecydowanie zasługiwał.

Nie sposób jednak nie napisać o nich, gdy właśnie ukazał się klip do kolejnego singla ze wspomnianej płyty, o nazwie "King And Lionheart". O walorach samego utworu rozpisywać się nie będę, lubię tę grupę tak bardzo, że nie byłoby w tym nawet cienia obiektywności. Track wrzucam dlatego, że teledysk do niego zachowuje specyficzny, baśniowo-mroczny klimat zapoczątkowany w utworze "Little Talks". Polecam, ogląda się przyjemnie, słucha również, pozostaje tylko czekać na kolejne klipy Of Monsters And Men, których, sądząc po popularności, czeka nas jeszcze sporo. Zresztą, patrząc na zakończenie "King And Lionheart", możemy mieć nadzieję na ciąg dalszy opowiedzianej w nim historii. I całe szczęście :)


A jeżeli komuś, jakimś cudem, udało się nie zobaczyć teledysku do "Little Talks", to na wszelki wypadek podrzucam. Zresztą pozostałym również polecam sobie go przypomnieć:


Linki do oficjalnych stron Of Monsters And Men:

1 komentarz:

 1. Uwielbiam ten zespół !
  Nietypowe, niesamowite głosy ,których bardzo przyjemnie się słucha !
  Moje ulubione utwory to "Dirty Paws" i "Love Love Love "
  "Little talks" ma świetny teledysk :)
  M.
  beautyishiddeneverywhere.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń