piątek, 25 stycznia 2013

Kids Without Instruments - Nausea Nostalgia

Słyszałem o nich już wcześniej parę razy, jednak nie udało im się przykuć mojej uwagi na dłużej. W końcu wydali jednak track, dzięki któremu sytuacja ta zmieniła się o 180 stopni. 

Kids Without Instruments to 20-latek FrankJavCee oraz 19-letnia Marion. Jak sami piszą na swoim profilu na Facebook'u, ich marzenia zaczęły się spełniać w momencie, gdy połączył ich Tumblr. Frankie był niespełnionym producentem, piszącym piosenki o krowach i wronach (sic!) i wrzucającym chiptune'owe wersje popowych przebojów na Youtube'a. Marion natomiast była uczennicą katolickiej szkoły, uczestniczącą aktywnie w szkolnej drużynie pływackiej. Po zajęciach umieszczała na swojej stronie rozmaite covery w akustycznych wersjach. Elementem spinającym ich w całość jest miłość obojga do grupy Crystal Castles, którą wymieniają jako swoją największą inspirację. Reszta potoczyła się już sama - wymiana maili, podesłanie beatów i napisanie kilku pierwszych piosenek nastąpiło zanim jeszcze Frank i Marion spotkali się osobiście. 

Nazwa zespołu nie jest wynikiem przypadku. Głównym narzędziem, na którym Kids Without Instruments tworzą swoje utwory jest laptop z kontrolerem MIDI, choć oczywiście członkom grupy zdarza się również korzystać z bardziej tradycyjnych narzędzi. Frankie i Marion twierdzą, że w nazwie grupy jest spora doza ironii wobec dzisiejszego świata, w którym większość muzyki powstaje w 99% na komputerach, a instrumenty przez wielu traktowane są jako coś przestarzałego. Ich marzeniem jest stworzenie fundacji charytatywnej, która zebrane pieniądze przeznaczałyby na zakup instrumentów dla dzieci, które ze względów finansowych nie mogłyby sobie na to pozwolić, a przede wszystkim na zasilane energią słoneczną keybordy dla młodzieży z krajów trzeciego świata.

Póki co, członkowie Kids Without Instruments spełniają jednak swoje dawne marzenia, nagrywając pierwszą EP-kę, na której znajdziemy cztery autorskie kompozycje oraz jeden remix. Album promuje utwór "Nausea Nostalgia", do którego przesłuchania serdecznie zapraszam:


Zespół zorganizował właśnie promocję, w ramach której opisywany singiel oraz kilka starszych utworów możecie ściągnąć za darmo - wystarczy, że "zalajkujecie" ich profil na Facebook'u:
Inne adresy pod którymi znajdziecie Kids Without Instruments:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz