niedziela, 13 stycznia 2013

Artful - Could Just Be The Bassline (ft. Kal Lavelle)

Mark Hill to w zasadzie w branży muzycznej potęga. Był współproducentem debiutanckiego, multiplatynowego albumu Craiga Davida, "Born To Do It". Stanowił ponadto 1/2 legendarnego już dziś składu Artful Dodger, który na początku XXI wieku wyniósł gatunek UK garage na szczyty światowych list przebojów. Pomimo tego, że jedynym longplay'em w dorobku grupy był debiutancki "It's All About The Stragglers", został on tak dobrze przyjęty zarówno przez krytyków, jak i publiczność, że dziś stanowi już klasyk. Niestety, drogi założycieli Artful Dodgers rozeszły się, pod nazwą tą występują dziś zupełnie inne osoby, a Hill na długi czas zniknął z pierwszych stron gazet, poświęcając czas rodzinie. W 2011 roku powrócił jednak z własną wytwórnią muzyczną Workhouse Records, gdzie od czasu do czasu produkuje pojedyncze single, wypuszczając je na rynek pod pseudonimem Artful.

Jeden z takich singli jest wynikiem współpracy Marka z pochodzącą z Irlandii piosenkarką Kal Lavelle. Kal specjalizuje się w muzyce indie, soul oraz folku, jednak w tym wypadku nie da się nie zgodzić z tym, że jej ciepły głos wręcz idealnie pasuje do tego utworu. Sprawdźcie sami:


Utwór powstał w 2011 roku. Musicie przyznać, że niecałe 300 000 wyświetleń w 2 lata to mało jak na kogoś, kto w 2000 roku zatrząsł sceną muzyczną. Szczególnie, że akurat ten track według mnie naprawdę zasługuje na większą oglądalność.

Działalność Hill'a sprawdzać możecie na tych stronach:
Kal Lavelle odnajdziecie natomiast pod tymi adresami:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz