poniedziałek, 14 stycznia 2013

xxanaxx

Ten post piszę w zasadzie z podwójną przyjemnością, ponieważ oprócz oczywistej satysfakcji płynącej ze słuchania ich muzyki, niezmiernie cieszy mnie fakt, że projekt, który opisuję jest na wskroś polski. W skład xxanaxx (stylizowanego na XX▲N▲XX) wchodzą dwie osoby: wokalistka Klaudia Szafrańska oraz producent Michał Wasilewski. 

19-letnią Klaudię kojarzyć możecie z występów w II edycji X Factora. Młodziutka dziewczyna zwróciła na siebie uwagę swoją interpretacją utworu "Animal", który oryginalnie wykonuje Miike Snow. Klaudia dotarła aż do domów jurorskich, gdzie znalazła się w grupie Tatiany Okupnik, odpadła jednak z programu tuż przed wyborem finałowej dziewiątki. Na szczęście jej przygoda z muzyką nie zakończyła się po występie w TVN-owskim talent show.

Występ Klaudii na castingu do programu X Factor:


Po opadnięciu emocji związanych z programem Klaudia rozpoczęła poszukiwania producenta. Przypadek chciał, że w tym samym momencie wokalistki poszukiwał związany również z Projektem NOD Michał Wasilewski, znany także pod pseudonimami Voo oraz Lance Flare. Ponoć do podjęcia decyzji o współpracy wystarczyło im tylko jedno spotkanie. Wspólna pasja, jaką jest muzyka elektroniczna, zaowocowała powstaniem dwóch, pełnych analogowych dźwięków i głębokich basów singli. Aktualnie duet pracuje intensywnie nad pierwszym longplay'em, a oczekiwanie na niego umilać ma nam słuchanie utworów "Disappear" oraz "Hurt Me"

"Hurt Me"

"Disappear"


Oficjalny profil xxanaxx na facebook'u znajdziecie pod tym adresem: https://www.facebook.com/xxanaxxmusic

1 komentarz: