sobota, 12 stycznia 2013

Ayah Marar

Egzotycznie brzmiące imię i nazwisko tej pani, to efekt jej pochodzenia, a urodziła się ona w Jordanii. W swojej ojczyźnie mieszkała do 18 roku życia, następnie wyemigrowała do Wielkiej Brytanii, gdzie rozpoczęła naukę na Uniwersytecie w Warwick. Ayah Marar doskonale odnajduje się w klimatach klubowo-trance'owych, czasem zachaczając nawet o delikatny drum&bass, a jej talent szybko został odkryty przez znanych producentów. W trakcie swojej kariery współpracowała z takimi twórcami jak DJ Fresh czy Calvin Harris, niejednokrotnie samemu dokładając do piosenek swoje trzy grosze. Ayah to nie tylko piosenkarka z dobrym głosem, ale również song-writer'ka, ponadto prowadzi własną audycję radiową i posiada wytwórnię muzyczną. Nie da się ukryć, że w karierze pomaga jej silne wsparcie brytyjskich mediów, takich jak Kiss FM czy BBC Radio 1Xtra. W zeszłym roku Ayah wydała debiutancki album, z którego pochodzi utwór "Mind Controller":


Ja jednak przybliżam dzisiaj jej postać głównie ze względu na dwa utwory, w których Ayah Marar użyczyła swojego głosu. Pierwszy wyniknął ze współpracy z londyńskim DJ-em i producentem, Yogim, a jego tytuł to "Follow U":


Drugim utworem jest "Cross The Line" znajdujący się w dorobku austriackiego duetu drum&bass'owego Camo & Krooked:


O tej wokalistce usłyszymy zapewne jeszcze nieraz, gdyż brytyjskie media i producenci zdają się ją uwielbiać, zresztą zasłużenie, bo w klubowych klimatach naprawdę odnajduje się jak mało kto. Ayah Marar znajduje się aktualnie w trasie z Netsky'm, gdzie występuje jako jego support, zna więc  dobre sposoby na wyrobienie sobie marki. Więcej o Ayah znajdziecie pod tymi adresami:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz