niedziela, 27 stycznia 2013

Churchill - Change

Historia grupy Churchill sięga 2009 roku. To wtedy nagrywający wspólnie wokalista i gitarzysta Tim Bruns oraz grający na mandolinie Mike Morter zaprosili do współpracy kolejne osoby. W ich skład weszli basista Tyler Rima, perkusista Joe Richmond oraz grająca na klawiszach wokalistka Bethany Kelly. Wspólnie zaczęli pracować nad materiałem składającym się z utworów w klimatach pop-rockowych z domieszką alternatywnego country.

Nie wiem dokładnie, jakie były wcześniejsze losy opisywanego utworu, gdyż w Internecie bez problemu znaleźć można wersję z innym klipem pochodzącą z 2011 roku. Faktem jest to, że na oficjalnym profilu grupy na Facebook'u anonsowana jest premiera nowego teledysku, która nastąpiła trzy dni temu. Track nazywa się "Change" i pochodzi z debiutanckiej EP-ki zespołu o tym samym tytule, a ja po raz pierwszy usłyszałem go właśnie teraz, przy okazji premiery nowej wersji klipu. 


Podejrzewam, że fakt nagrania i promocji nowej wersji teledysku wiąże się z podpisaniem przez grupę kontraktu z A&M Octone Records i powiązania oficjalnego kanału grupy na YouTube z serwisem VEVO. Dla ciekawych tego, jak wyglądała pierwsza wersja klipu, zamieszczam również i ją:


Więcej informacji o grupie Churchill znajdziecie tu:

1 komentarz: