niedziela, 13 stycznia 2013

The Asteroids Galaxy Tour

Jeżeli pierwszy poważny grany koncert na żywo jest supportem Amy Winehouse, utwór z debiutanckiej płyty zostaje wykorzystany w reklamie Apple, a później wyrusza się w trasę razem z Katy Perry wydaje się, że nic nie stoi już na przeszkodzie ku światowej karierze. Okazuje się jednak, że nie do końca jest to takie proste. Oczywiście, że The Asteroids Galaxy Tour jest znaną grupą. Wystarczy spojrzeć na licznik wyświetleń ich filmów na youtube, gdzie najpopularniejsze single zbliżają się właśnie do liczby 8 milionów. Wydaje się jednak, że pomimo 2 longplay'ów na koncie, zespół ten nadal nie zyskał takiej popularności, na jaką zasługuje.

The Asteroids Galaxy Tour pochodzi z Danii, a tworzą go producent Lars Iversen, grający na trąbce Miloud Carl Sabri, saksofonista Sven Meinild, gitarzysta Mads Brinch Nielsen, perkusista Rasmus Valldorf oraz niesamowicie charyzmatyczna wokalistka Mette Lindberg. Ogólnie rzecz biorąc grupa wykonuje alternatywny pop, jednak wplata w niego wiele elementów charakterystycznych dla muzyki z lat '50 i '60. Według mnie, jeżeli pop, to przede wszystkim w takim wydaniu. A jako, że w stacjach radiowych usłyszeć można ich bardzo rzadko, przybliżam ich wizerunek tutaj. Sam odkryłem ich istnienie dopiero po tym singlu, który swojego czasu mocno mnie zauroczył:


A tu najbardziej znany singiel grupy, pochodzący z debiutanckiego albumu, "The Golden Age":


Jako oficjalną stronę internetową członkowie The Asteroids Galaxy Tour podają swój profil na facebook'u, polecam więc śledzenie ich poczynań pod tym adresem: https://www.facebook.com/TheAsteroidsGalaxyTour

1 komentarz:

  1. zaciekawiła mnie nazwa. wszedłem, zacząłem czytać. patrzę, klip. *click*

    AWESOME. pierwsze wrażenie, funk. potem jakby bardziej disco, ciekawa barwa głosu. nawet nie zauważyłem, kiedy noga zaczęła sama tupać. zaciekawiłeś mnie nimi, dzięki wielkie!

    zdrówko!

    OdpowiedzUsuń