piątek, 11 stycznia 2013

TLC - Creep (Kaytranada's Creepier Edition)

Grupy TLC osobom pamiętającym lata '90 przedstawiać zapewne nie trzeba. Gdyby jednak, jakimś cudem, fakt ich istnienia nie został przez Was zarejestrowany, wyjaśniam, że pod skrótem TLC skrywa się jeden z najbardziej znanych girlsbandów w historii muzyki rozrywkowej. Odnosząca sukcesy w ostatniej dekadzie ubiegłego wieku grupa wykonywała muzykę z pogranicza R&B, hip-hopu, soulu i funku. Z liczbą 65 milionów sprzedanych płyt na koncie, dziewczyny plasują się na drugim miejscu najlepiej sprzedających się grup żeńskich w historii (zaraz za Spice Girls). Dobra passa zespołu trwała do 25 kwietnia 2002 roku, kiedy w wypadku samochodowym zginęła członkini tria - Lisa "Left Eye" Lopes.

Pomimo, że od 2008 roku trwają przygotowaniu do powrotu grupy, nadal nie udostępnione zostało żadne nowe nagranie, a fanom pozostaje jedynie odtwarzanie starych hitów. Stanowią one również szerokie pole do popisu dla osób tworzących remixy. Jednym z nich jest dobrze znany w muzycznym światku Kaytra Laboom, tworzący pod pseudonimem Kaytranada. Jego interpretacja hitu "Creep" zawiera w zasadzie wszystko, czym powinien charakteryzować się dobry remix. Bez zbędnego gadania, prezentuje Wam więc to dzieło:


Więcej remixów Kaytranady znajdziecie pod tym adresem: https://soundcloud.com/kaytranada. A dla przypomnienia nieśmiertelny oryginał:


1 komentarz: