środa, 30 stycznia 2013

Pillowfight

Dan The Automator to jeden z bardziej znanych producentów w Stanach Zjednoczonych. Mimo, że nie zasypuje nas co roku nowymi piosenkami i nie współpracuje ze śmietanką mainstreamowej sceny, jak np. Timbaland, jego nazwisko jest powszechnie znane. Oprócz produkcji wielu hip-hopowych albumów, ma na swoim koncie jedną z najlepszych płyt ubiegłej dekady - debiutancki album Gorillaz. 22 stycznia ukazała się płyta kolejnego projektu zainicjowanego przez Dana - Pillowfight.

Pod nazwą Pillowfight, oprócz Automatora, kryje się również amerykańska skrzypaczka oraz wokalistka Emily Wells, której cechą charakterystyczną jest łączenie klasycznych brzmień z elementami hip-hopu. Ponadto przy projekcie współpracują również kanadyjski DJ Kid Koala oraz pochodzący z Kalifornii raper Lateef The Truthspeaker. 

Całość podsumować można krótko - Dan The Automator po raz kolejny nie zawodzi. Pillowfight to głęboko zakorzeniony w hip-hopie projekt, który łączy ze sobą klimaty soulowe oraz wszystko, co można określić mianem "downtempo". Niesamowicie chillujący głos Emily dopełnia perfekcyjnego obrazu całości. Pozostało tylko czekać na klipy - ciekawe, czy Pillowfight również i tu nawiąże do Gorillaz tworząc rysunkowe perełki. Zapraszam do przesłuchania dwóch singli z płyty.

"Get Your Shit Together"


"Used To Think"


Dalsze losy projektu Pillowfight możecie śledzić tu:
Cały album odsłuchać możecie tutaj:

1 komentarz:

  1. pierwszy kawałek nie wiem czemu przypomina mi klimatem "Kill Bill"

    OdpowiedzUsuń