poniedziałek, 9 września 2013

Wild Child - Crazy Bird

chillsoundsgoodmusic
Wild Child to indie-folkowa grupa z Austin w Texasie. Zacząć powinienem od tego, że indie-folkowa jest tylko z nazwy, bo zespół ma talent do wplatania w oparty na folku podkład zapożyczeń z wielu innych gatunków. Po wydaniu w 2010 roku albumu "Pillow Talk" i zdobyciu kilku znaczących nagród, zespół na dłuższy czas zamilkł. Na szczęście właśnie wraca.

"Crazy Bird" to utwór, który powinni pokochać wszyscy gustujący w alternatywnych, folkowych rytmach. Jeżeli tylko zmienimy islandzkie korzenie na teksańskie, a całości nadamy odrobinę więcej delikatności, nie będzie wielką przesadą, jeśli powiem, że Wild Child przynoszą nam to, co rok temu zapewnili ludzie z Of Monsters And Men. W dodatku robią to w równie sympatyczny i nienachalny sposób. Jest to jeden z tych tracków przy których ciężko się nie uśmiechnąć i nie zagwizdać pod nosem wraz z członkami zespołu.

Track zapowiada drugi album grupy pt. "The Runaround", którego premiera zapowiedziana jest na 8-go października. Jeżeli sądzicie, że "Crazy Bird" to jedyne czym Wild Child będą mogli się pochwalić, to jesteście w błędzie - miałem okazję posłuchać longplaya przed premierą i zapewniam, że jest na co czekać.


Wild Child znajdziecie tu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz