wtorek, 3 września 2013

Missing Children - The Core

chillsoundsgoodmusic
Missing Children to sześcioosobowy zespół z Sydney grający alternatywnego rocka. Grupa nie ma zbyt bogatej dyskografii, jednak wkrótce wszystko może się zmienić, gdyż na październik tego roku zaplanowana jest premiera ich EP-ki pt. "Thirst". Jeżeli tylko będzie ona wypełniona utworami, takimi jak "The Core", to o Missing Children powinniśmy usłyszeć jeszcze nieraz.

"The Core" to track, który nieustannie przywodzi mi na myśl dawne The Cranberries. Klimatyczny, przepełniony dźwiękami wielu instrumentów utwór, na czele którego stoi fantastyczny głos wokalistki grupy - Sophii jest w pewien sposób filmowy - w dobrym tego słowa znaczeniu. Budowane przez cały track napięcie sprawia, że czekamy na to, co będzie dalej, a i po punkcie kulminacyjnym nie czujemy się zawiedzeni. Fani "starego, dobrego grania" powinni być w siódmym niebie.


Missing Children możecie szukać tu:

1 komentarz:

  1. O zespole co prawda nie słyszałem. Jak się pewnie zdążyłeś domyślić, obczajam muzykę głównie komercyjną, ale uwielbiam alternatywnego rocka, zwłaszcza, gdy śpiewa go kobieta. Grupa ,,Missing Children" wydaje się być fajna. Czekam na nowe piosenki, może nawet skuszę się na zakup płyty, jeżeli będzie łatwo dostępna i w miarę tania.

    Zaczynam prowadzić nowego bloga muzycznego: http://pamietnikmuzoholika.blogspot.com/
    Jesteś moim byłym ulubionym czytelnikiem, jedynym, który zna się na rzeczy i od którego mogę się wiele dowiedzieć. Więc jeżeli zechcesz, zaobserwuj. Treść bloga będzie podobna do poprzedniego, z małymi 'ulepszeniami'

    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń