niedziela, 28 kwietnia 2013

sundayclassics #5: Oasis - Stop Crying Your Heart

chillsoundsgoodmusic
Nadzieja na powrót Oasis na muzyczną scenę wśród fanów grupy z Manchesteru nie słabnie, nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że ponoć Liam Gallagher powiedział ostatnio, że zespół zagra tylko wtedy, gdy zapłaci im się za to 30 milionów funtów. Pomimo tego, wszyscy wierzą, że pewnego dnia reaktywacja Oasis stanie się faktem. I nie ma się czemu dziwić, kapela ta jest bowiem jednym z wyznaczników dobrej brytyjskiej muzyki.

Track "Stop Crying Your Heart Out" to bardzo dobry przykład ich klasy i wspomnienie tego, że stacje muzyczne, takie jak MTV potrafiły emitować muzykę, w dodatku bardzo dobrą. Dla wielu osób jest to również przypomnienie równie dobrego filmu, w którym utwór został wykorzystany, czyli "Efektu Motyla". Polecam odpalić, i cofnąć się o ponad 10 lat wstecz, szczególnie tym, którzy nad "My Super Sweet 16" przekładają dobrą muzykę.


2 komentarze:

  1. W moim przypadku od tej piosenki wszystko się zaczęło! Wszystko, tzn. zainteresowanie szeroko pojętą muzyką alternatywną. Miałem 15 lat, jechałem autokarem przez Holandię i w markecie przy którejś stacji benzynowej i usłyszałem te dźwięki. Pomyślałem "ale fajny plagiat Again L. Kravitza :D" i...wpadłem. Gwoli wprawdy, jeszcze mocniej wpadłem, kiedy pół roku później w Radiu Plus w wieczornej audycji alternatywnej usłyszałem "Just The Way I'm Feeling" Feeder. Pewnie też dzięki temu radiu zidentyfikowałem ostatecznie tę piosenkę. Do dziś cieszę się, kiedy trafiam na coś pozytywnego na jej temat, chociaż wtedy już nie prezentowali takiego poziomu jak w czasach "Morning Glory" czy "Definitely Maybe" i nie czekam na ich nieuchronny powrót...

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja fascynacja Oasis zaczęła się właśnie od albumu "(What's The Story) Morning Glory?". Nie miałem chyba nawet jeszcze 10 lat, kiedy mój brat katował tę płytę, puszczając ją raz za razem. Wybrałem jednak "Stop Crying Your Heart Out", gdyż ten utwór odkryłem już samodzielnie, bez pomocy starszego rodzeństwa ;)

    OdpowiedzUsuń