wtorek, 16 kwietnia 2013

Jessie Ware - Imagine It Was Us

Jessie Ware nie muszę raczej nikomu przedstawiać. Autorka granego przez rodzime stacje radiowe po kilkaset razy "Wildest Moments" spodobała się w naszym kraju, a jej debiutancki album "Devotion" zdobył w Polsce platynową płytę. Dlaczego więc o niej piszę?
 
Jessie kojarzona jest przede wszystkim z rytmami soulowymi i r&b, tymczasem jej najnowszy utwór zdaje się zupełnie odbiegać od jej wcześniejszych dokonań. Track "Imagine It Was Us" został nagrany na potrzeby wydania albumu w Stanach Zjednoczonych, nie jest jednak exclusive'em na tamtejszy rynek, mamy go też znaleźć na złotej edycji "Devotion". Utwór ma brzmienie hitów z lat '90, ociera się wręcz o klubowe rytmy, nie zdziwiłbym się więc, gdybyśmy za pewien czas trafili na wysyp jego remixów. Najważniejsze jednak, że Jessie idealnie wpasowuje się do podkładu muzycznego, zachowując w swoim głosie subtelność i delikatność, znane z wcześniejszych produkcji. "Imagine It Was Us" to przyjemne brzmienia na słoneczne dni i bardzo fajny punkt w karierze brytyjskiej wokalistki, którym pokazała, że nie boi się szukać w muzyce innych rytmów.
 
 
Jessie znajdziecie tu:

1 komentarz:

  1. Jessie Ware w wersji soulowej mi się podobała (trudno żebym ją krytykował, będąc wiceszefem jej fanklubu Jessie Ware Polska :), ale cały czas czekałem na coś w tym stylu. Coś, co przypomni o czasach Yazz i początków grupy Coldcut. I doczekałem się, z czego niezmiernie się cieszę (a jeszcze bardziej cieszyłem się z coveru Love Thy Will Be Done ;) Zresztą ona chyba potrafi zaśpiewać wszystko - choćby Diamonds akustycznie...

    OdpowiedzUsuń