poniedziałek, 4 lutego 2013

The Neighbourhood

Grupa The Neighbourhood została założona w sierpniu 2011 roku, przez pięciu przyjaciół tworzących razem muzykę. W skład zespołu wchodzą:
  • Jesse Rutherford (wokal),
  • Jeremy Freedman (gitara),
  • Zach Abels (gitara),
  • Mikey Margott (bas),
  • Bryan Sammis (perkusja).
Jak mówi lider zespołu - Jesse, od zawsze miał on silną wizję muzyki, którą chciałby tworzyć. Polega ona na łączeniu hip-hopowych beat'ów z dźwiękami gitar, w celu ułożenia muzyki, do której Rutherford może zarówno śpiewać, jak i rapować. Członkowie The Neighbourhood zapewniają, że ich marzeniem jest przeniesienie hip-hopowej estetyki na grunt muzyki indie.

Do tej pory w dorobku The Neighbourhood znaleźć możemy jedynie ich debiutancką EP-kę "I'm Sorry", na której znajdziemy pięć utworów, oraz singiel "Let It Go", który zwiastuje zbliżającą się premierę ich pierwszego longplay'a, wstępnie zaplanowaną na marzec tego roku. Ja o The Neigbourhood usłyszałem dość niedawno, dzięki kumplowi, u którego wpadł mi w ucho track "Sweater Weather". Dzięki niemu szybko zainteresowała mnie ich twórczość, a wspomnianą premierę płyty dodaje do listy dat, na które z niecierpliwością czekam.

"Sweater Weather"


"Female Robbery"


"Let It Go"


Zdecydowanie polecam również przesłuchanie ostatniego z utworów, w wersji zremiksowanej przez amerykańskiego producenta - Ghost Loft'a. 


The Neighbourhood odnajdziecie tu:

1 komentarz:

  1. Kocham ich, to wspaniali muzycy ! Koncert w Warszawie 16 maja 2014 roku !!

    OdpowiedzUsuń