niedziela, 3 lutego 2013

ZZ Ward

ZZ Ward, a właściwie Zsuzsanna Eva Ward, to amerykańska wokalistka pochodząca z małego miasteczka w Pensylwanii. Dorastając, słuchała blues'owych utworów komponowanych i wyśpiewywanych przez jej ojca, niejednokrotnie podśpiewując wraz z nim. Dzięki temu blues zakorzenił się głęboko w jej sercu, z czego Zsuzsanna czerpie, komponując swoje piosenki. Drugą miłość, czyli hip-hop, ZZ odkryła już będąc nastolatką, współpracując z miejscowymi raperami i udzielając się wokalnie w ich utworach. Hip-hop pokochała za jego autentyczność. Jak sama twierdzi, teraz jest w związku małżeńskim z oboma gatunkami.

ZZ Ward ma już na swoim koncie jeden mixtape, EP-kę i album studyjny, zatytułowany "Til The Casket Drops". Utworem, który został wybrany na przewodni singiel płyty, jest bluesowy "Put The Gun Down".


Zsuzsanna nie poprzestaje jednak wyłącznie na tworzeniu bluesa. Jej miłość do hip-hopu także znajduje odzwierciedlenie w jej twórczości, a artystka stara się łączyć oba gatunki. Przykładem takiej pracy może być pochodzący z pierwszego mixtape'u ZZ utwór "Overdue". 


ZZ Ward zyskała na popularności dzięki wykorzystaniu w zwiastunie trzeciego sezonu serialu "Pretty Little Liars" tytułowego kawałka z longplay'a "Til The Casket Drops". Od czasu wyemitowania trailera rozpoznawalność ZZ stale rośnie.


ZZ Ward śledzić możecie pod tymi adresami:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz