niedziela, 17 lutego 2013

Django Soundtrack

Quentin Tarantino to jeden z moich ulubionych reżyserów, a prawie każdy jego film traktuję jak małe arcydzieło. Nic więc dziwnego, że jego najnowszą produkcję, czyli "Django" obejrzałem już jakiś czas temu. Film bardzo mi się podobał, choć uważam, że do czasów świetności Quentina trochę mu jeszcze brakuje. Nie jest to jednak blog filmowy, więc poruszanie tej kwestii nie ma sensu, warto natomiast skupić się na tym, co dobiega z głośników podczas oglądania "Django". Oprócz typowych dla Tarantino ironicznych kwestii, celnych point oraz soczystych przekleństw, usłyszeć możemy fenomenalny moim zdaniem soundtrack. O ile piosenki skomponowane przez Ennio Morricone idealnie komponują się ze scenerią spaghetti westernu, to jednak po usłyszeniu 2Pac'a, któremu w remiksie wtóruje James Brown, możemy czuć się mile zaskoczeni. Tak więc, jeżeli ktoś jeszcze "Django" nie oglądał, to polecam - zarówno ze względu na wartości filmowe, jak i muzyczne. A pod spodem dwa, najlepsze według mnie utwory, które oferuje nam soundtrack.

John Legend - "Who Did That To You?"


Anthony Hamilton & Elayna Boynton - "Freedom"

 

2 komentarze:

  1. gdy usłyszałem pierwszy kawałek, od razu stwierdziłem, że muszę ten film obejrzeć. pomijam fakt, że już wcześniej tak twierdziłem, ten utwór tylko utwierdził mnie w tym przekonaniu

    OdpowiedzUsuń
  2. Czasami lubię posłuchać takich lżejszych utworów. Kiedyś gdzieś usłyszałem piosenkę "Who Did That To You?" i od razu wywołała we mnie pozytywne emocje, nadawała fajnego klimatu :)

    Pozdrawiam www.muzolife.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń