wtorek, 25 czerwca 2013

Misun - Summer Bootlegs (Mixed by Cousin Cole & Nacey)

chillsoundsgoodmusic
Zespół Misun ma wiele twarzy. Gdy ich poznawałem, pisząc pierwszego posta na chillsoundzie, grupa tworzyła indie rockowe utwory w stylu filmów Quentina Tarantino. Zakochany w tych trackach zdziwiłem się, gdy band wykonał zwrot o 180 stopni, kierując się w stronę delikatnego, pogodnego electro popu, takiego jak w utworach "Promise Me" i "Sun Made". Coraz bardziej zafascynowany Misun, ciekaw byłem jaką drogę zespół obierze na swoim debiutanckim longplay'u. Na tę odpowiedź niestety będę musiał jeszcze poczekać, mogę natomiast stwierdzić co innego - Misun nie zawodzi. Nawet jeżeli chodzi tylko i wyłącznie o mixy ich wcześniejszych dokonań.

Producent i klawiszowiec grupy - Nacey - wraz z nowojorskim DJ-em i producentem ukrywającym się pod ksywką Cousin Cole wzięli "na tapetę" dotychczasowe nagrania Misun i utworzyli z nich płytę, na której znajdziemy 10 miksów. Niektóre z nich mają jedynie delikatnie zmienioną warstwę muzyczną, tak jak "Battlefields", w którym na pierwszy plan nadal wysuwa się charakterystyczny gitarowy hook, inne, tak jak "Darkroom" w klimatach reggae, to właściwie okazja do zapoznania się z danym utworem na nowo. Najważniejsze jest jedno - każdy z tracków jest wyśmienity, dzięki czemu Misun po raz kolejny udowadnia swoją bardzo wysoką i mocną pozycję w grupie moich ulubionych wykonawców. 

"Summer Bootlegs" to idealny prezent od Misun na nadchodzące wakacje. W utworach czuć specyficzny, "letni" klimat. Dlaczego prezent? Ano dlatego, że jak zwykle w przypadku tej grupy, całą płytkę możecie pobrać za darmo. Płyta mogłaby być bez problemów wydana jako samodzielny album, na ten pewnie jednak przyjdzie nam poczekać. Moi faworyci? "Met You", które brzmi jak ballada z lat '50-'60, wspomniane już "Darkroom" i... mniejsza o to, to pewnie zależne od nastroju, jutro wskazałbym inne utwory, bo "Summer Bootlegs" powinno brzmieć w głośnikach jako całość. Krótko mówiąc - chillsoundsgoodmusic poleca. 

"Met You (Cousin Cole & Nacey Edit)""Darkroom (Cousin Cole & Nacey Edit)""My Time (Cousin Cole & Nacey Edit)"Całą płytkę znajdziecie tu, natomiast linki, zarówno do stron związanych z Cousin Cole'm, jak i Misun podrzucam poniżej:
Misun - facebook
Nacey - facebook
Nacey - twitter
Cousin Cole - facebook
Cousin Cole - twitter

1 komentarz:

  1. Apropo... co sądzicie o tym, żeby spędzisz wakacje w Krakowie? Np. na takiej zasadzie - https://www.shootingcracow.com/wakacje-w-krakowie-co-robic/? W mieście jest chyba co robić przez kilka dni?

    OdpowiedzUsuń