czwartek, 29 sierpnia 2013

Noah Vinson - My Generation's Theme Song

chillsoundsgoodmusic
Nie lubię hip-hopu opowiadającego o tym, jak bardzo jest nam ciężko. Wiem, że to część tej kultury i ogólny bunt przeciwko zasadom, które panują na świecie od zawsze był wpisany w ten gatunek muzyczny. Uważam jednak, że muzyka powinna przede wszystkim cieszyć. Czasem jednak musi zmusić do pewnych przemyśleń. Dlatego też istnieją sytuacje, w których utwór, którego wydźwięk ciężko uznać za pozytywny, niesamowicie przypada mi do gustu. Tak jest właśnie w przypadku tracku "My Generation's Theme Song", a składają się na to w dużej mierze dwa czynniki.

Po pierwsze - tekst. Pełen fenomenalnych porównań i metafor, a także celnych, dosadnych podsumowań na temat świata, który nas otacza.

Po drugie - beat. Chóralno-operowy sampel sprawia, że podkład wpada w ucho, a ja "repeatuje" "My Generation's Theme Song" po raz kolejny.

Co do autora utworu - Noah Vinson to hip-hopowy artysta z Bronxu, dlatego z pewnością nie można zarzucić mu, że nie wie o czym rapuje. I to w zasadzie tyle - z niecierpliwością czekam na więcej, tym bardziej, że utwór możecie pobrać za darmo z soundclouda.Strony, na których odnajdziecie Noah:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz