niedziela, 25 sierpnia 2013

sundayclassics #7: Aaliyah - We Need A Resolution (ft. Timbaland)

12 lat. Dokładnie tyle czasu minęło od dnia, w którym światowa scena R&B poniosła jedną z największych strat w historii muzyki. Aaliyah miała wszystko. Miała głos, wygląd, talent, charyzmę i świetlaną przyszłość przed sobą. Los chciał jednak inaczej - 25 sierpnia 2001 roku wokalistka zginęła w katastrofie lotniczej, wracając z planu teledysku do utworu "Rock The Boat". Dlatego w dzisiejszym sundayclassics musiał znaleźć się właśnie jej utwór.

Co do wyboru piosenki - mógłbym w zasadzie wrzucić tu jakikolwiek track panny Haughton, a moje sumienie i tak byłoby spokojne. Nie bez powodu Aaliyah nazywana była Księżniczką R&B. Wybrałem "We Need A Resolution" przede wszystkim z tego powodu, że w trakcie jego premiery miałem już jako takie pojęcie na temat muzyki, a kaseta, z której pochodził ten track do dzisiaj leży u mnie w domu. Fajnie jest też spojrzeć na Timbalanda i uświadomić sobie, że już od około 20 lat prezentuje nam on swoje produkcje.

Kto wie, czy gdyby 12 lat temu mała Cessna 402B wzleciała w powietrze bez problemów, muzyczny świat nie wyglądałby dziś zupełnie inaczej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz