sobota, 11 lipca 2015

XYLØ - America / Between The Devil And The Deep Blue Sea

chillsoundsgoodmusic
Po raz kolejny muszę nadrobić zaległości spowodowane dwumiesięczną przerwą. O utworze America miałem napisać jeszcze w kwietniu, jednak potem gdzieś przepadł. Na szczęście dziś sobie o nim przypomniał, a jak się okazało, nie jest on jedyną wartą uwagi piosenką z repertuaru XYLØ. Zacznijmy jednak od podstaw.

XYLØ tworzą wokalistka Paige Duddy, a także producent i kompozytor Chase Duddy. Nagrywają w Los Angeles, a ich debiutanckim utworem był właśnie America. Druga propozycja zaserwowana przez XYLØ nosi nazwę Between The Devil And The Deep Blue Sea. Oba utwory to delikatny, elektroniczny pop z tej najwyższej możliwej półki. W produkcjach Chase'a nie ma miejsca na żadną przypadkowość czy też niepotrzebne dźwięki, natomiast wokal Paige potrafi hipnotyzować i czarować słuchacza.

Nie dziwi więc, że XYLØ okrzyknięci zostali jednym z lepszych tegorocznych debiutów, a liczba odtworzeń utworu America na Soundcloudzie składa się już z sześciu cyfr. Muzyka XYLØ dotarła już zresztą też do Polski, jest o nich jednak w Internetach stosunkowo cicho, co też stanowi pośrednią przyczynę powstania tego posta.

AmericaBetween The Devil And The Deep Blue SeaLinki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz