czwartek, 30 maja 2013

Hemendex - Faith In War

chillsoundsgoodmusic
Po pierwsze, sorry za baaaardzo długą przerwę, ale spowodowana była ona problemami technicznymi (czyt. Piastonalia - opolskie juwenelia). Na szczęście wszelkie usterki zostały już naprawione, wątroba przestała być obrażona i w końcu zaczęła się do mnie odzywać, ostatnie siniaki powoli zanikają, pora więc aby i chillsoundgoodmusic wrócił do formy.

Gracie w gry komputerowe? Jeżeli tak, to na pewno znacie serię Grand Theft Auto. Wiele osób spiera się o to, która część cyklu jest tą najlepszą. Wiem jedno - jeżeli chodzi o najlepiej oddający klimat soundtrack - zdecydowanie Vice City. Gra, która w pełni oddawała to, jak wyglądało Miami w latach '80 idealnie ukazywała również to, co w tamtych latach brzmiało w głośnikach. Wystarczy powiedzieć, że ścieżka dźwiękowa z gry była sprzedawana oddzielnie - w formie siedmiu albumów, po jednym dla każdej stacji radiowej, które nadawały w tytułowym mieście.

Nie muszę pytać o to, czy znacie zespół Depeche Mode. W takim razie wyobraźcie sobie, że wszyscy członkowie tego zespołu przenieśli się z powrotem w tamte lata. Dopiero zaczynają grać, jednak wiedzą już jaką ścieżkę wybiorą w przyszłości. Tak właśnie brzmi Hemendex i ich utwór Faith In War. Czy trzeba coś jeszcze pisać?

Może tylko tyle, że grupa Hemendex nagrywa w Chorwacji od 2008 roku. Inspirują się takimi gatunkami, jak EBM, electro, darkwave, punk rock i radiowy pop. Wspólnie spinajają je w całość, tworząc, jak sami twierdzą "synth-pop / new-wave / coś". Sprawdźcie ich najnowszy track pt. "Faith In War":Zespołu szukajcie tu:
facebook
twitter
soundcloud
oficjalna strona

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz